Od soboty zmniejszyły się niektóre ograniczenia związane z koronawirusem. Zmiany objęły m.in. branżę eventową, imprezy artystyczne i rozrywkowe oraz baseny.
Więcej kibiców na trybunach
Zwiększyła się liczba kibiców, którzy mogą wejść na stadiony. Publiczność może zająć do 50 proc. miejsc na obiekcie. Nowe rozwiązanie dotyczy stadionów, basenów, boisk i wszystkich miejsc przeznaczonych dla publiczności na terenie obiektów sportowych, w tym w halach sportowych.
Konferencje, targi, wystawy
Obniżony został maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, czy konferencji – na 1 osobę przypadać ma 2,5 m2. Do tej pory było to 4 m2. Dodatkowo zniesiony został limit 150 osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach.
Baseny i aquaparki – zmiany w limitach osób
W przypadku basenów (krytych i na powietrzu) nie ma już ograniczenia liczby uczestników. Pozostało ono jednak w aquaparkach. W wodnych parkach rozrywki będzie obowiązywać limit do 75 proc. obłożenia obiektu. Na basenach publiczność może zajmować co drugie miejsce na widowni (w rzędach naprzemiennie).
Imprezy artystyczne i rozrywkowe
Od 25 lipca 2020 r. zniesiony został obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach i na imprezach artystycznych i rozrywkowych, które odbywają się w pomieszczeniach. Dotyczy to klubów muzycznych, sal widowiskowo-sportowych, a także amfiteatrów oraz muszli koncertowych.
Mniejszy dystans społeczny
Dotychczas wymagana odległość od innych osób, jaką trzeba było zachowywać w przestrzeni publicznej, wynosiła 2 metry. Od 25 lipca to już 1,5 metra. Jeśli nie możemy zachować dystansu w otwartej przestrzeni, należy pamiętać o zasłonięciu nosa i ust.
"Sytuacja związana z COVID-19 w Polsce jest ustabilizowana, jednak epidemia trwa nadal i dlatego nie wszystkie ograniczenia zostały zniesione. W dalszym ciągu należy utrzymywać dystans społeczny, pamiętać o zakrywaniu nosa i ust w przestrzeni publicznej oraz często myć lub dezynfekować ręce. Pamiętajmy o nowych nawykach – z myślą o sobie i bliskich!" - informuje strona rządowa
Reklama