Reklama

Znikają kolejne ograniczenia na S8

28/12/2018 06:25

Dobre informacje dla kierowców jeżdżących do Białegostoku. Na drodze S8 pomiędzy Mężeninem a Jeżewem zdjęto ograniczenie prędkości do 100 km/h, za wyjątkiem odcinków położonych wzdłuż nieczynnych jeszcze Miejsc Obsługi Podróżnych. Na pozostałym fragmencie odcinka Mężenin - Jeżewo samochody osobowe mogą poruszać się z prędkością 120 km/h.

Odcinek S8 pomiędzy Mężeninem a Jeżewem został udostępniony kierowcom pod koniec grudnia 2017 roku. Z uwagi na realizowane prace, obowiązywały tam ograniczenia prędkości do 100 km/h. W ostatnim czasie roboty przy drodze głównej zostały zakończone, stąd ograniczenia prędkości zawężono tylko do fragmentów przylegających do zamkniętych jeszcze Miejsc Obsługi Podróżnych: Cibory Północ i Cibory Południe. Ograniczenia są jeszcze widoczne w rejonie jednego z wiaduktów.

Powyższe ograniczenia obowiązują na dystansie niespełna 1,7 km. Na pozostałym fragmencie odcinka Mężenin - Jeżewo samochody osobowe mogą poruszać się już z uregulowaną przepisami prawa prędkością 120 km/h.

Reklama

W październiku tego roku zniknęły także ograniczenia z odcinków S8 pomiędzy granicą województwa a obwodnicą Zambrowa oraz pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a granicą województw. Dzięki zdjętym ograniczeniom, z wyłączeniem wspomnianych wcześniej miejsc, wjeżdżając na obwodnicę Ostrowi Mazowieckiej z Białegostoku, pokonujemy dystans ponad 70 km z prędkością 120 km/h po dwujezdniowej S8.

Tymczasowa organizacja ruchu z ograniczeniem prędkości do 100 km/h obowiązuje jeszcze na 29 kilometrach mazowieckich odcinków S8: Poręba - Ostrów Mazowiecka oraz Wyszków - Poręba. Ograniczenia te powinny jednak zniknąć w pierwszych miesiącach 2019 roku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości