Sąsiedni powiat grajewski trafił na listę obszarów oznaczonych kolorem żółtym. Od jutra zostaną tam wprowadzone dodatkowe obostrzenia.
Powiaty "czerwone i "żółte" to nowość. Są to miejsca, w których wzrost zakażeń jest większy niż w pozostałych częściach Polski. W wyznaczonych powiatach wprowadzane są obostrzenia, które dotyczą m.in.: obowiązku noszenia maseczek, organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu.
Na listę powiatów oznaczonych kolorem żółtym trafił właśnie sąsiedni powiat grajewski - informuje dziś Podlaski Urząd Wojewódzki. Od jutra zostaną tam wprowadzone dodatkowe obostrzenia.
Dokładne róznice w regionalnych obostrzeniach dla powiatów czerwonych i żółtych (KLIKNIJ TUTAJ)
Lista powiatów, w których wracają obostrzenia powstaje na podstawie analiz i dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jest ona poddawana bieżącej analizie i będzie się zmieniać.
Dodajmy, że tylko dzisiaj Biuro Wojewody Podlaskiego poinformowało o dziewięciu nowych przypadkach koronawirusa wśród mieszkańców powiatu grajewskiego