Reklama

100 tysięcy złotych dla Kina Millenium w Łomży

21/03/2022 15:27

Ponad 100 tys. zł dotacji otrzymało łomżyńskie Kino Millenium. Pieniądze zostaną przeznaczone na montaż dwóch modułów paneli fotowoltaicznych na dachu budynku. Wicemarszałek Marek Olbryś oraz właściciele kina podpisali dziś (21.03) umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia. 

Urząd Marszałkowski informuje, że dzięki urządzeniom zakupionym w ramach dotacji, Kino Millenium w Łomży, rozpocznie produkcję prądu, który będzie wykorzystywać m.in. na potrzeby energetyczne obiektu.

– Cieszę się z tej dotacji, bo Kino Millenium, to kawał historii Łomży, a obecnie, po remoncie,  obiekt jest ładny komfortowy i nowoczesny – mówi  wicemarszałek Marek Olbryś

Właściciele kina podkreślają, że jest ono chętnie odwiedzane przez okolicznych mieszkańców. Obecne wyposażenie Millenium nie odbiega od standardów oferowanych przez największe kina w regionie.

Reklama

– Ze starego kina zostały tylko cztery ściany. Nawet dach zmienialiśmy. Zostało zrobione bardzo wiele, wiedzieliśmy, że będzie to długofalowa inwestycja, nie żałowaliśmy środków. Zainwestowaliśmy też w laserowy sprzęt zapewniający dużo lepszą jakość obrazu i dużo lepsze nagłośnienie. To jedyne kino z taką aparaturą w regionie – przekonywał Radosław Charubin.

Przyznane pieniądze pochodzą z RACT-EU (instrumentu Komisji Europejskiej). Dzięki decyzji zarządu województwa, część funduszy z tej specjalnej puli przeznaczonej na walkę z kryzysem gospodarczym, została skierowana właśnie na inwestycje OZE.

Reklama

Źródło: Wrota Podlasia / oprac. mylomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości