O jedenastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie informuje dziś Biuro Wojewody Podlaskiego. Wśród chorych nie ma osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego.
Nowe zakażenia to:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1345 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 10 osób (w sumie 1064): trzy starsze kobiety, dwóch starszych mężczyzn, młoda kobieta – z powiatu grajewskiego, młoda kobieta, młody mężczyzna, dwoje dzieci – z Łomży.
Dziś ministerstwo zdrowia poinformowało o 567 nowych zakażeniach. Najwięcej odnotowano w województwach: małopolskim (120), mazowieckim (68), wielkopolskim (59). Zmarło 13 zakażonych osób. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 70 387/2 113 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).