Reklama

30-latek chciał zainwestować w kryptowaluty. Stracił prawie 90 tysięcy

26/11/2022 12:06

86 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego, który padł ofiarą przestępcy. Mężczyzna umożliwił oszustowi zdalny dostęp do swojego komputera. Myślał, że inwestuje w bitcoiny.

Z policyjnej relcji wynika, że do mieszkańca powiatu wysokomazowieckiego zadzwonił mężczyzna ze wschodnim akcentem. Podał się za konsultanta platformy inwestycyjnej i zaproponował mu pomoc w zainwestowaniu w bitcoiny.

- 30-latek usłyszał od dzwoniącego, gdzie na platformie ma konkretnie zalogować się i w jaki sposób. „Konsultant” dodał, że po przelaniu ustalonej kwoty będzie już dokonywał inwestycji w imieniu 30-latka - relacjonuje wysokomazowiecka policja.

Mężczyzna polecił 30-latkowi zainstalowanie aplikacji AnyDesk do zdalnego dostępu pulpitu. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego zalogował się na swoje konto internetowe, aby przelać pieniądze na zakup bitcoinów.

Reklama

- W tym samym czasie login i hasło do konta 30-latka zostało przechwycone przez wcześniej zainstalowane oprogramowanie. Kontynuując rozmowę z 30-latkiem "konsultant" podkreślił, że zysk i kolejne inwestycje wiążą się jednak z dodatkowymi przelewami pieniężnymi. Mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustów, kiedy ponownie zalogował się na swoje konto bankowe - informuje KPP w Wysokiem Mazowieckiem.

30-latek stracił 86 tysięcy złotych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości