Reklama

61-latka chciała sprzedać meble. Kosztowało ją to 10 tys. zł

18/10/2022 11:07

61-latka chciała sprzedać meble przez internet. Mieszkanka powiatu łomżyńskiego trafiła jednak na internetowych oszustów.

Do łomżyńskiej komendy zgłosiła się kobieta, która została oszukana w sieci.

- Z ustaleń mundurowych wynika, że 61-latka zamieściła ogłoszenie na kilku portalach aukcyjnych. Kobieta chciała sprzedać meble. Jeszcze tego samego dnia na jeden z komunikatorów otrzymała wiadomość od zainteresowanej kupnem wystawionych przedmiotów. Kobiety doszły do porozumienia i meble miały zostać wysłane przez kuriera. ,,Kupująca” napisała, że za chwile pokrzywdzona otrzyma link z potwierdzeniem, że pieniądze zostały przelane na jej konto. Następnie mieszkanka naszego powiatu kliknęła w otrzymany link, tam wybrała swój bank, a strona, do której została przekierowana, była łudząco podobna do prawdziwej strony jej banku. Po chwili wpisała swój login oraz hasło. Kiedy następnego dnia kobieta sprawdziła swoje konto okazało się, że z jej rachunku zniknęło ponad 10 tysięcy złotych - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Łomży.

Reklama

Jednocześnie funkcjonariusze przypominają, żebyśmy zwracali uwagę na to, jakie transakcje bankowe autoryzujemy i na jaką kwotę. Pamiętajmy też, że oszuści potrafią podrobić stronę portalu aukcyjnego i bramki płatniczej, dlatego warto zwracać uwagę na adres widoczny w przeglądarce. 

Źródło: KMP Łomża, fot. ilustracyjne

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości