Pijany 65-latek z gminy Piątnica szedł środkiem jezdni. Zatrzymany na wyjeździe z Łomży w kierunku Zambrowa, wyjaśniał, że wraca do domu.
We wtorek (25.10) wieczorem łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie w ciemnych ubraniach, który bez odblasków idzie środkiem drogi. Spacerowicz zmierzał w kierunku Zambrowa.
- Na poszukiwania mężczyzny natychmiast wyruszyli mundurowi z patrolówki. Funkcjonariusze na wyjeździe z Łomży zauważyli opisanego przez zgłaszającego spacerowicza. W rozmowie z nim od razu wyczuli alkohol. 65-letni mieszkaniec gminy Piątnica powiedział policjantom, że wraca do domu, ale najwyraźniej pomyliły mu się kierunki. Mężczyzna trafił do wytrzeźwienia do policyjnego aresztu - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za to przewinienie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna nie niższa niż 2,5 tys. zł.
Źródło: KMP Łomża