Mieszkaniec powiatu zambrowskiego padł ofiarą oszustów działających na rynku kryptowalut. Uwierzył, że czekają na niego pieniądze. Ostatecznie stracił 14 tysięcy.
Senior zgłosił się do zambrowskich policjantów.
- Jak wynikało z jego relacji kilka dni temu skontaktował się z nim telefonicznie mężczyzna, podający się za brokera. Fałszywy pracownik giełdy poinformował mieszkańca powiatu zambrowskiego, że na jego koncie kryptowalut jest 65 tysięcy złotych. Oszust powiedział seniorowi, że pomoże mu wypłacić te pieniądze. Dodał, że wystarczy tylko zainstalować na swoim komputerze aplikację do zdalnej obsługi urządzenia. 89-latek wykonywał polecenie oszusta. Podczas rozmowy oszust oświadczył, że mężczyzna musi zalogowała się do swojego banku, dając mu tym samym dostęp do swojego konta. Przestępca poinformował seniora, że aby odebrać swoje pieniądze musi zapłacić 14 tysięcy złotych podatku - relacjonuje oficer prasowy KPP w Zambrowie.
Reklama
Mężczyzna nie zyskał 65 tysięcy złotych, tylko stracił swoje oszczędności.