Ponad 650 nowych studentów, 16 kierunków i finalizacja projektu budowlanego nowego budynku - Akademia Nauk Stosowanych w Łomży wchodzi w nowy rok akademicki.
W środę (12.10) Akademia Nauk Stosowanych w Łomży zainaugurowała nowy rok akademicki. Uczelnia przyjęła ponad 650 nowych studentów.
- Kierunki, które cieszą się największą popularnością, to jak zwykle informatyka, pielęgniarstwo, filologia angielska, administracja. Mamy też dwa nowe kierunki: mechatronika i bezpieczeństwo i certyfikacja żywności. Na te kierunki też zrekrutowaliśmy po 30-kilka, 40 osób. To nas bardzo cieszy. Łącznie prowadzimy kształcenie na 16 kierunkach studiów - mówi dr hab. Dariusz Surowik, prof. ANSŁ. - Mamy szczególne wyzwanie na ten rok akademicki. To jest rozbudowa naszego kampusu. Finalizuje się już projekt budowlany naszego budynku przy Akademickiej 20. Mamy nadzieję, że w tym roku akademickim rozpoczniemy tę inwestycję. Będzie to wspaniałe miejsce dla studentów, ale też dla mieszkańców Łomży - dodaje.
Reklama
Rektor Akademii Nauk Stosowanych wyjaśnił jednocześnie, że sytuacja uczelni jest stabilna i nie planuje ona wprowadzania zajęć zdalnych w ramach oszczędności.
- W tamtym roku mieliśmy taką mieszankę. Część czasu spędziliśmy w domu, semestr letni udało się spędzić na uczelni. Mam nadzieję, że ta energia, która skumulowała się podczas wiosny i lata będzie nam towarzyszyła przez cały rok akademicki. Pomysłów jest ogrom. Dużo innowacyjnych, dużo starych formatów, które organizowaliśmy jako studenci, więc będzie na co zapraszać. Na pewno będą juwenalia, do których już w tym momencie się przygotowujemy, w tamtym roku mieliśmy tylko kilka tygodni. Przedsięwzięcie będzie naprawdę duże, mam nadzieję, że bardzo owocne - zapewnia natomiast Julia Mastalerz, p.o. przewodniczącej samorządu studenckiego w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.
Reklama
Wykład inauguracyjny “O mówieniu i przemawianiu” wygłosił prof. Jerzy Bralczyk:
- Rezygnujemy ze znaków diakrytycznych, zwłaszcza w korespondencji internetowej - a to jednak jest różnica czy idzie się do sadu czy do sądu. Jestem zdecydowanie za utrzymywaniem tych wszystkich ł, o, ę, ś i tak dalej, bo to jest pewne znamię języka polskiego.
Była to 19. inauguracja roku akademickiego, pierwsza po zmianie nazwy z PWSIiP na ANSŁ.
Więcej w naszym materiale VIDEO.