Uczniowie Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży przygotowali świąteczny spektakl skierowany do dzieci z łomżyńskich przedszkoli. - (...) Bardzo się cieszymy, że mamy tak licznie zebranych gości i cieszymy się, że nasze przedstawienie sprawiło im dużo przyjemności - mówi dyrektor Bożena Śliwowska.
Uczniowie z klas I, II, VII oraz III gimnazjum przygotowali spektakl, który spotkał się z miłym przyjęciem przez przedszkolaków zgromadzonych w auli Centrum Kultury Katolickiej przy ul. Sadowej.
- To jest takie przedstawienie świąteczne, mikołajkowe, kierowane do dzieci z łomżyńskich przedszkoli, które zechciały przyjąć nasze zaproszenie - mówi Bożena Śliwowska, dyrektor Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. - Na mikołajki kierujemy nasze działania i nasze spotkania do Zespołu Szkół Specjalnych, do pensjonariuszy z Kownat, z Domu Opieki Społecznej dla dziewcząt, natomiast to dzisiejsze spotkanie kierujemy do trochę innej grupy wiekowej, ale bardzo się cieszymy, że mamy tak licznie zebranych gości i cieszymy się, że nasze przedstawienie sprawiło im dużo przyjemności - dodaje.
Mikołajkowe przedstawienie było pełne muzyki i tańca. Zadowoleni byli nie tylko odbiorcy, ale także artyści, którzy wcielili się w przeróżne postacie m.in. aniołów, elfów i świętego Mikołaja. Jak mówi uczeń "Katolika" Kacper Kowalczyk, w przygotowanym spektaklu było mnóstwo przekazów dla najmłodszych, m.in. jak ważna jest rodzina w czasie świąt. Koordynatorem i pomysłodawczynią całej akcji była Renata Bajkiewicz.