Jeszcze do godz. 12:30 chętni mogą zgłaszać się do ambulansu stacjonującego przy Starostwie Powiatowym w Łomży i oddać krew. Do udziału w akcji zachęcają samorządowcy, urzędnicy, policjanci i strażacy.
W piątek (3.09) łomżyńskie starostwo zorganizowało akcję oddawania krwi.
- Tych akcji jest coraz więcej jeżeli chodzi o oddawanie krwi dla potrzebujących, ale uznaliśmy, że potrzeby są ciągle ogromne i jest to lek nie do zastąpienia. Jeszcze medycyna nie doszła do takiego poziomu, żeby wyprodukować sztuczną krew. Zachęcamy, apelujemy do wszystkich mieszkańców miasta Łomży, powiatu łomżyńskiego, tych, którzy znajdą się w pobliżu, żeby chcieli skorzystać z takiej możliwości i oddać dzisiaj krew. Dodatkowo jeszcze taka informacja, że można dzisiaj, tutaj, wykonać test na możliwość oddania szpiku kostnego - mówi starosta łomżyński Lech Szabłowski.
Reklama
Na parkingu starostwa przy ul. Kierzkowej stacjonuje krwiobus. Rano na miejscu pojawili się samorządowcy, pracownicy starostwa, przedstawiciele policji i straży pożarnej.
- Oddaję krew, żeby pomóc innym. Krwi się nie da wyprodukować. Pierwszy raz krew oddawałem w 2006 r. Później miałem troszeczkę przerwy. Potem zacząłem cały czas oddawać i już tyle lat się to ciągnie. Coraz więcej strażaków oddaje krew - mówi ogniomistrz Piotr Kamiński z JRG Łomża.
Krwią podzielić można się jeszcze do godz. 12:30.
- To moja pierwsza donacja. Już dłuższy czas miałem takie pragnienie. Przede wszystkim dlatego, że wiele lat temu moja mama skorzystała z krwi ofiarowanej przez dawców. To jej uratowało życie. Mam taki dług do spłacenia. Jest to taka forma, żeby poczuć się kimś dobrym. Kimś, kto żyje po to, żeby pomagać - zachęca Marcin Pieńkowski ze Starostwa Powiatowego w Łomży.
W tym momencie największe zapotrzebowanie na krew dotyczy grupy B Rh-.