Reklama

Wrócą restrykcje? Ten tydzień będzie kluczowy

02/11/2021 09:01

​​​​​​​O ewentualne zaostrzenie obostrzeń wiceminister zdrowia Waldemar Kraska pytany był dziś na antenie Polskiego Radia.

- Wczoraj był poniedziałek świąteczny, a mimo to do polskich szpitali trafiło dodatkowo 346 pacjentów zakażonych COVID-19. Na dzień dzisiejszy już w polskich szpitalach przebywa ponad 7,5 tys. pacjentów. Także niestety trafiają osoby coraz młodsze, osoby w coraz gorszym stanie także musza korzystać z oddziałów intensywnej terapii. Także ostatniej doby takich osób przybyło 31, czyli widzimy, że ten trend wzrostowy w dalszym ciągu się utrzymuje - przekazał wiceminister zdrowia.

Czy możemy spodziewać się zaostrzenia restrykcji? Ewentualne decyzje będą zależeć od wzrostu liczby zakażeń w tym tygodniu.

Reklama

- Myślę, że ten tydzień będzie dość ważnym tygodniem, kiedy zobaczymy jaka jest w dalszym ciągu utrzymująca się tendencja, czy to jest tendencja wzrostowa, na poziomie 100-110 proc., jak mieliśmy w poprzednich dniach, czy to będzie tendencja wzrostowa zdecydowanie mniejsza. Od tego będzie zależało jakie będziemy podejmowali decyzje - powiedział Waldemar Kraska.

Dopytywany o nowe zalecenia dotyczące limitów np. w komunikacji miejskiej czy sklepach, przyznał, że resort rozważa ich wydanie.

- To oczywiście będzie punktowo, najczęściej powiatami, oczywiście z wyłączeniem osób, które są zaszczepione" - powiedział

Reklama

Wiceminister zwrócił uwagę, że prawie codziennie zbiera się sztab, podczas którego resort otrzymuje dane z Polski wschodniej, gdzie odnotowywanych jest najwięcej zakażeń. Niepokojące sygnały docierają też z woj. zachodniopomorskiego, śląskiego, małopolskiego.

Z najnowszych prognoz wynika, że szczyt zachorowań na COVID-19 w Polsce przypadnie na przełomie listopada i grudnia. O godz. 10:30 poznamy dane dot. nowych przypadków korona wirusa.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości