Reklama

Będą wyły syreny

16/09/2020 09:58

Jutro (17.09) jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa uruchomią syreny alarmowe. Ma to związek z 81. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, że jednostki samorządu terytorialnego na terenie województwa uruchomią syreny alarmowe, w celu upamiętnienia 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.

- Włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania, wykorzystując w tym celu uregulowania zawarte w art. 10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r., w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 poz. 96).  Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne - czytamy w komunikacie.

Reklama

Przypomnijmy, że jutro odbędą się łomżyńskie obchody Dnia Sybiraka:

17 września 2020 r.
- godz. 14:00 – odsłonięcie i poświęcenie tablicy PAMIĘCI ZESŁANYCH PRZEZ SOWIECKIEGO OKUPANTA W LATACH 1940-41 (ul. Sikorskiego 176A - Miejska Hala Targowa),
- Łomżyński Marsz Sybiru do Pomnika Sybiraków u podnóża Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 11),
godz. 14:45 – złożenie kwiatów przed Pomnikiem Sybiraków,
godz. 15:00 – Msza św. w intencji Zesłańców Sybiru,
- uroczystość dekoracji Medalami „Pro Patria” za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej oraz honorowymi odznakami Związku Sybiraków (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 11).

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości