W niedzielę (10.04) o godz. 8:41 mieszkańcy Łomży usłyszą dźwięk syren alarmowych.
Wszystko w związku z obchodami 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, II masowej wywózki łomżan na nieludzką ziemię oraz 12. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.
Uroczystości odbędą się w niedzielę 10 kwietnia 2022 r. przed Pomnikiem Katyńskim w Dolinie Pamięci Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Katyńskiej w Łomży.
W programie:
godz. 8:30 – rozpoczęcie uroczystości,
godz. 8:41
– włączenie syren alarmowych na 1 minutę,
– Apel Pamięci i salwa honorowa,
– złożenie kwiatów przed Pomnikiem Sybiraków i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej,
godz. 9:00 – Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
Źródło: UM Łomża