Miasto Łomża ogłasza nabór Grantobiorców do Projektu pn. „Instalacje fotowoltaiczne/ kolektory słoneczne na budynkach mieszkalnych na terenie miasta Łomża” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa V. Gospodarka niskoemisyjna, Działania 5.1. Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii. Przedmiotem projektu jest wykonanie inwestycji z zakresu OZE w formie projektów grantowych na potrzeby własne mieszkańców Łomży.
W ramach Projektu dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej, solarnej otrzymają 53 gospodarstwa domowe:
Łącznie zostanie wykonanych 72 instalacje. Wartość dofinansowania 65%.
Wniosek o udział w projekcie można składać w dniach od 1.04.2021 r. do 30.04.2021 r. w godz. od 7:30 do 15:30 w pokoju 110 Urzędu Miejskiego w Łomży, Wydział Inwestycji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych, bądź przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża. Informacje dot. naboru można uzyskać w Wydziale Inwestycji Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Łomży pok. 110 bądź pod nr tel. 86 2156715, 86 2156798. Wnioski złożone przed 1 kwietnia lub po 30 kwietnia br. nie będą rozpatrywane.
Głównym celem projektu jest zwiększenie udziału rozproszonej produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia udziału energii odnawialnej w produkcji energii ogółem, ale też w zużyciu końcowym energii brutto. Efektem podjętych działań będzie redukcja emisji CO2 i poprawa stanu środowiska.
Załączniki
/UM Lomza/