10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zawiera dzisiejszy komunikat Biura Wojewody Podlaskiego. Sanepid poinformował jednocześnie o kolejnym przypadku zgonu z powodu COVID-19. To mieszkanka powiatu grajewskiego.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dziesięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 998 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował dziś o potwierdzeniu dwudziestego drugiego przypadku wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie.
"To kobieta w wieku 76 lat, mieszkanka powiatu grajewskiego, była hospitalizowana w szpitalu w Grajewie. Miała choroby współistniejące" - czytamy w komunikacie.
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 47 469/1 732 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).