O 13 nowych przypadkach koronawirusa poinformowało w miniony weekend Biuro Wojewody Podlaskiego. Wśród zakażonych nie ma osób z Łomży, ale aż sześć przypadków dotyczy mieszkańców powiatu grajewskiego.
Podane do wiadomości publicznej nowe przypadki to:
W Podlaskiem odnotowano łącznie 988 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało dotąd 857 osób. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce (2.08.2020): 46 894/1 731 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Przypomnijmy, że ostatni przypadek koronawirusa wśród mieszkańców Łomży podany został do wiadomości w piątek (31.07). Zakażony nastolatek z Łomży był wraz z rodziną na wakacyjnym wyjeździe w górach. Sanepid podaje, że to właśnie tam miał mieć kontakt z osobą, która uzyskała pozytywny wynik testu. Informowaliśmy o tym wcześniej: