O sześciu nowych przypadkach koronawirusa w regionie poinformowało dziś Biuro Wojewody Podlaskiego. Wśród chorych jest przebywający w izolacji domowej nastolatek z Łomży, który kontakt z osobą zakażoną miał mieć podczas rodzinnego wyjazdu.
Nowe przypadki w Podlaskiem to:
Zakażony koronawirusem nastolatek z Łomży był wraz z rodziną na wakacyjnym wyjeździe w górach - wynika z uzyskanych przez nas informacji. Sanepid podaje, że to właśnie tam miał mieć kontakt z osobą, która uzyskała pozytywny wynik testu. W jego przypadku badanie również wykazało wynik pozytywny. Członkowie rodziny nastolatka zostali objęci kwarantanną i będą kierowani na badania.
Według danych PSSE w Łomży obecnie w kwarantannie przebywa 56 osób (42 - Łomża, 14 - powiat)
BIuro Wojewody Podlaskiego poinformowało dziś o wyzdrowieniu kolejnych trzynaście osób (w sumie 854): mężczyzna w sile wieku, dziecko, kobieta w sile wieku, starszy mężczyzna i starsza kobieta z powiatu białostockiego, dwie młode kobiety, starsza kobieta, dwóch młodych mężczyzn, starszy mężczyzna i dwóch mężczyzn w sile wieku z Białegostoku.
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 975 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 45 688/1 716 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Tylko dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 657 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Najwięcej w województwach: śląskim (227), mazowieckim (104) i małopolskim (77)