Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kobiety w sile wieku z Łomży. To pierwszy od dłuższego czasu przypadek w naszym mieście i jeden z siedmiu podanych dziś przez Biuro Wojewody Podlaskiego.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 962 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 44 416/1 694 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Białostocki sanepid poinformował dziś o dwudziestym zgonie z powodu COVID-19 w Podlaskiem. To 76-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego. Był hospitalizowany, miał choroby współistniejące.