Jest już przygotowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów dotyczący obostrzeń. Jak przekazał dziś minister zdrowia Adam Niedzielski, nowe restrykcje nie są obecnie planowane.
Minister Adam Niedzielski brał dziś udział w inauguracji kampanii #świetokrzyskieNIEhejtuje". Podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia był pytany o ewentualne wprowadzenie nowych restrykcji.
"W tej chwili, przy tej liczbie zakażeń, nie przewidujemy zmian restrykcji. Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie tych restrykcji, które mieliśmy w wakacje i we wrześniu" - powiedział
Obowiązujące obecnie obostrzenia to m.in. obowiązkowe noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych, czyli m.in. w autobusie, sklepie, u lekarza, w kościele czy urzędzie. Mamy też obowiązek utrzymania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi, z kilkoma wyjątkami. Wśród obowiązujących obostrzeń znajdziemy również limity dotyczące obłożenia obiektów czy maksymalnej liczby osób biorącej udział w spotkaniach i zgromadzeniach.
Minionej doby poinformowano o 421 nowych zakażeniach w kraju. Od 4 marca 2020 zakażenie potwierdzno u 2 903 655 osób.Odnotowano 75 572 przypadków śmiertelnych.
fot. Ministerstwo Zdrowia Twitter