Reklama

Cudzoziemcy ponownie próbowali nielegalnie przekroczyć granicę

03/12/2021 11:29

Wczoraj (2.12) doszło do kilku prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Rano grupa 30 agresywnych cudzoziemców rozpoczęła szturm na polską granicę. Do zdarzenia doszło na  odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Narewce.

"W stronę funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji i żolnierzy poleciały kamienie, kłody drewna oraz metalowe rury wyrwane z ogrodzenia. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom polskich służb do nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski nie doszło. Po całym zdarzeniu obecni na miejscu białoruscy żołnierze zabrali cudzoziemców i oddali się w głąb Białorusi. Żaden z funkcjonariuszy i żołnierzy nie został poszkodowany" - informuje Podlaski Oddział SG.

Reklama

Do dwóch prób nielegalnego przekroczenia granicy doszło również na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze. 

"Po godz. 18.00  w rejonie miejscowości Opaka Duża, grupa 27 cudzoziemców próbowała nielegalnie dostać się do naszego kraju. W zdarzeniu uczestniczyli białoruscy żołnierze, którzy rzucali kamieniami w stronę polskich służb oraz oślepiali żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji laserami i światłami  stroboskopowymi.  Wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa"

Reklama

Po kilku godzinach w tym samym miejscu służby białoruskie ponownie pomagały kolejnej 8-osobowej grupie przekroczyć granicę wbrew przepisom. Strażnicy graniczni informują, że osoby te zostały natychmiast zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa.

Od początku roku Straż Graniczna odnotowała 38 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku,  7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości