Od 10 lutego można składać uwagi i wnioski do projektu dokumentu pn. "Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego". To właśnie to opracowanie zawiera trzy orientacyjne warianty nowej linii, która miałaby przywrócić kursowanie pociągów pasażerskich do Łomży. Wszystkie te warianty zakładają wybudowanie torowiska przez środek miasta.
O projekcie Strategicznego Studium Lokalizacyjnego i orientacyjnych wariantach przebiegu nowej linii kolejowej przez Łomżę informowaliśmy pod koniec stycznia. Wszystkie trzy opublikowane warianty zakładają przebicie się przez środek miasta. Tory nowej linii (lina nr 29, ciąg nr 3) biegłyby wzdłuż Alei Legionów, aby za ulicą Sikorskiego odbić w kierunku północnym, przeciąć ulicę Wojska Polskiego, osiedla domków jednorodzinnych i ulicę Nowogrodzką. Konieczne byłoby też wybudowanie kolejnego mostu na Narwi.
Pomysł spotkał się z niejednoznacznym przyjęciem wśród internautów. Od dzisiaj (10.02) można składać oficjalnie uwagi i wnioski do projektu SSL.
- Pragniemy jak najwcześniej zidentyfikować istotne uwarunkowania, które mogą wpłynąć na dalszy proces przygotowania inwestycji - w tym celu chcielibyśmy zapoznać się z Państwa opiniami, uwagami i wnioskami. Państwa zaangażowanie w tworzenie SSL, wyrażone poprzez udział w konsultacjach, pozwoli nam udoskonalić ten dokument. Ułatwi to optymalizację prac studialno-projektowych, które będą prowadzone na kolejnych etapach i posłużą, między innymi, zdefiniowaniu lokalizacji poszczególnych przedsięwzięć w obrębie korytarzy - czytamy w komunikacie spółki.
Reklama
Konsultacje społeczne potrwają do 10 marca. Uwagi można zgłaszać za pośrednictwem formularzy dostępnych na stronie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

zdj. ilustracyjne