Reklama

Delegacja z Włocławka w łomżyńskim MPEC-u [VIDEO i FOTO]

17/11/2021 13:40

​​​​​​​O zaletach wykorzystywania kotłów na biomasę rozmawiali wczoraj przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z Włocławka z załogą MPEC-u w Łomży.

- Zdajemy sobie sprawę, że trzeba odchodzić od węgla – mówił Andrzej Walczak, prezes MPEC we Włocławku, tłumacząc, że delegacja z centralnej Polski przyjechała do Łomży, aby porozmawiać na temat wykorzystywanych w naszym mieście kotłów na biomasę. – Cieszę się, że mamy okazję rozmawiać z osobami, które mają doświadczenie. Cieszę się, że mamy okazję zobaczyć to z bliska.

W przypadku korzystania z biomasy nie trzeba kupować drogich uprawnień do emisji CO2. Oszczędza na tym m.in. MPEC w Łomży.

- Są to naprawdę ogromne pieniądze. Są to kwoty, które powodują, że sytuacja ekonomiczna spółek w całym kraju jest bardzo trudna, a odejście od uprawnień jest to na pewno najlepsze rozwiązanie na dzisiaj, a to gwarantują kotły na biomasę – mówił prezes włocławskiego MPEC-u.

Reklama

To kolejna delegacja, która przyglądała się rozwiązaniom stosowanym w Łomży. W ostatnim czasie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży odwiedzili też przedstawiciele ciepłowni w Kartuzach.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama