Reklama

Dlaczego w Łomży wyły syreny?

22/09/2022 10:24

​​​​​​​Po godz. 10:00 usłyszeliśmy syreny alarmowe. Dźwięk słyszalny był przez kilka minut. Na szczęście nie ma powodów do obaw.

W czwartek, 22 września w Łomży rozległ się modulowany dźwięk syren alarmowych. Mieszkańcy miasta usłyszeli go po godz. 10:00.

Sytuacja była zaskakująca, ponieważ nikt nie spodziewał się dziś tego typu sygnałów. 22 września nie jest dniem święta państwowego, nie pojawiło się też żadne ostrzeżenie o testach urządzeń systemu wykrywania i alarmowania.

Dlaczego wyły syreny?

Na szczęście nie ma powodów do obaw. Jak przekazało nam Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, powodem włączenia syren był błąd systemu.

Reklama

[AKTUALIZACJA] Urząd Miejski w Łomży opublikował komunikat:

"W związku z nieoczekiwanym włączeniem syren alarmowych i informacją otrzymaną z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, który jest odpowiedzialny za działanie syren alarmowych w naszym mieście, informujemy, że sygnału nie można traktować jako ostrzegawczego, a powyższa sytuacja nastąpiła w wyniku błędu systemu."

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości