Reklama

Do Łomży przyjedzie mammobus

21/09/2021 14:54

Mammografia pozwala na wczesne wykrycie raka piersi. Badanie będzie można wykonać w mobilnym punkcie 24 i 27 września.

Mammobus cały czas kursuje po regionie. 24 września, czyli w najbliższy piątek, oraz 27 września (poniedziałek) stacjonował będzie w Łomży (ul. Piłsudskiego 33, przy Kauflandzie), w godz. 9.00-17.00. Więcej informacji organizacyjnych można uzyskać telefonicznie (58 767 34 44, 58 666 24 44). 

Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat (przy określaniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia), które nie wykonały badania w ciągu ostatnich 2 lat oraz panie, które otrzymały wskazanie do wykonania badania po upływie 12 miesięcy.

Reklama

Skierowanie nie jest wymagane. Badanie obejmuje wykonanie 4 zdjęć wraz z opisem.

Jeśli wynik jest nieprawidłowy, pacjentka otrzymuje skierowanie na dalszą, pogłębioną diagnostykę: mammografię uzupełniającą, USG piersi, biopsję. Zarówno z etapu podstawowego, jak i z pogłębionej diagnostyki można skorzystać m.in. w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Rak piersi to najczęściej występujący wśród kobiet nowotwór złośliwy. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50. roku życia. Chorobie nie można zapobiec, ale można ją wcześnie wykryć wykonując mammografię.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości