Obywatele Białorusi próbowali nielegalnie przewieźć dewizy. Jeden z nich schował je w skarpetkach. Mężczyzn zatrzymali funkcjonariusze z KAS.
Funkcjonariusze podlaskiej KAS z Bobrownik skontrolowali dwóch obywateli Białorusi jadących do Polski. Pierwszy z mężczyzn ukrył przy sobie 31 tys. dolarów amerykańskich oraz 50 tys. euro. Drugi schował m.in. w znajdujących się w bagażu skarpetkach 60 tys. dolarów amerykańskich i 5 tys. euro.
Za próbę nielegalnego przewozu dewiz przez granicę Białorusini zostali ukarani grzywnami – 15 tys. zł i 8 tys. zł.
Osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, musi pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.
Źródło: KAS