Reklama

Doposażony oddział dziecięcy w Łomży nadal zamknięty. Cały czas brakuje lekarzy

23/09/2021 12:18

Sprzęt i wyposażenie są. Tylko leczyć nie ma komu. Nadal nie wiadomo, kiedy przyjęcia małych pacjentów wznowi oddział dziecięcy łomżyńskiego szpitala.

Już od dłuższego czasu oddział dziecięcy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży pozostaje zamknięty. Kiedy wznowi pracę, tego nadal nie wiadomo.

- Działalność oddziału dziecięcego, w związku z brakiem kadry lekarskiej, za zgodą wojewody podlaskiego pozostaje zawieszona. W chwili pozyskania nowych lekarzy działalność zostanie wznowiona. Obecna ilość lekarzy nie jest wystarczająca, aby oddział mógł funkcjonować - informuje Jolanta Gryc, Pełnomocnik Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Reklama

Jednocześnie w ubiegłym roku oddział został doposażony. Sprzęt medyczny i całe wyposażenie są gotowe do wznowienia działalności.

Co w takiej sytuacji mają zrobić mali pacjenci i ich rodzice? 

- Świadczenia w zakresie pediatria - hospitalizacja realizowane są na terenie powiatów sąsiadujących (tj. kolneńskim przez Szpital Ogólny w Kolnie, grajewskim - przez Szpital Ogólny w Grajewie, zambrowskim przez Szpital Powiatowy w Zambrowie, wysokomazowieckim- przez Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem) - przekazuje nam Jolanta Gryc.

Reklama

Jeżeli dziecko doznało urazu bądź jego życie jest zagrożone, nie zostanie odesłane. Pomocy udzieli SOR łomżyńskiego szpitala. Bez zmian udzielane są także świadczenia realizowane są w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży (poniedziałek-piątek w godzinach 18.00-8.00 oraz w soboty i niedziele 8.00-8.00). Jeśli jednak pojawi się konieczność hospitalizacji, dziecko zostanie przewiezione do placówki, która ma funkcjonujący oddział pediatryczny.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości