"Od tygodnia mieszkańcy ponad 60 tys. Łomży protestują przeciwko przekształceniu tamtejszego szpitala w placówkę dla pacjentów z koronawirusem. – Teraz ludzie u nas nie będą umierać na koronawirusa, tylko na swoje przewlekłe choroby – mówią oburzeni" - tak zapowiadają swój reportaż dziennikarze programu Uwaga! TVN, którzy podają, że poruszeni sytuacją łomżanie przesyłali im maile i filmy, w których opowiadali jak ważny jest dla nich łomżyński szpital. Przekształcenie placówki wywołało oburzenie personelu i mieszkańców.
Zobaczcie, jak temat Szpitala Wojewódzkiego w Łomży przedstawili dziennikarze programu Uwaga! Dzisiejszy (23.03) reportaż dostępny jest poniżej. Wystarczy kliknąć w obraz:
Przypomnijmy, że sprawa łomżyńskiego szpitala poruszona została również w programie "Interwencja" Telewizji Polsat. Informowaliśmy o tym w miniony piątek: