Reklama

Drugi przypadek koronawirusa w Podlaskiem!

18/03/2020 14:15

Wojewoda podlaski i podlaski wojewódzki inspektor sanitarny informują o drugim potwierdzonym przypadku wystąpienia koronawirusa COVID-19 w województwie podlaskim.

- To młoda kobieta z Białegostoku, jest hospitalizowana. Rodzina pacjentki i osoby z najbliższego kontaktu są pod opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności - podaje Anna Dzierszko z Biura Wojewody Podlaskiego.

Urząd tym razem również nie podaje szczegółów gdzie zarażona osoba jest hospitalizowana.

W sumie w Polsce potwierdzono dotychczas 251 zakażeń koronawirusem. 5 osób zmarło.

Przypomnijmy, pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w województwie podlaskim ogłoszony został wczoraj wieczorem.

Reklama

- Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus. - przypomina PUW

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości