Wojewoda podlaski i podlaski wojewódzki inspektor sanitarny informują o drugim potwierdzonym przypadku wystąpienia koronawirusa COVID-19 w regionie. To dziecko, które poddane jest kwarantannie domowej.
- To dziecko z powiatu białostockiego z kwarantanny domowej. Rodzina i osoby z najbliższego kontaktu są w kwarantannie. Prosimy o uszanowanie ich prywatności. Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne - podaje Anna Idźkowska z Biura Wojewody Podlaskiego.
Przypomnijmy, że poprzedni przypadek zakażenia koronawirusem w Podlaskiem ostatecznie się nie potwierdził. Ponowne badanie próbki pobranej od młodej kobiety z Białegostoku na potwierdziło zakażenia.
Przypadek koronawirusa odnotowano też w sąsiadującej z powiatem łomżyńskim gminie Rzekuń (powiat ostrołęcki). Kobieta niedawno wróciła do Polski z zagranicy.
Ministerstwo Zdrowia podaje, że na chwilę obecną w Polsce odnotowano 367 przypadków zakażenia koronawirusem. 5 osób zmarło.
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.