Reklama

Podlaskie: Tylko jedna osoba jest zakażona koronawirusem. Pacjentka zostanie wypisana do domu [AKTUALIZACJA]

19/03/2020 11:31

W województwie podlaskim wciąż jest tylko jedna osoba zarażona koronawirusem. Ponowne badanie próbki pobranej od 28-letniej kobiety z Białegostoku nie potwierdziło zakażenia. Pacjentka zostanie wypisana do domu.

Chodzi o drugi przypadek choroby COVID-19 w województwie podlaskim. Informowaliśmy o nim wczoraj. Zakażona miała być młoda kobieta z Białegostoku.

Okazuje się, że wynik ponownego badania pacjentki jest ujemny.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku oświadcza, że w województwie podlaskim wciąż jest tylko jedna osoba zarażona koronawirusem. Ponowne badanie próbki pobranej od młodej kobiety z Białegostoku na potwierdziło zakażenia. 

Pierwszy test na zakażenie koronawirusem COVID-19 u młodej kobiety z Białegostoku wykonał na polecenie szpitala zakaźnego Państwowy Zakłąd Higieny w Warszawie. Wczoraj PZH telefonicznie poinformował pracowników szpitala o tym, że wynik pacjentki jest dodatni. Szpital natychmiast powiadomił służby sanitarne i pobrał kolejną próbkę do weryfikacji. Kolejny test wczoraj wieczorem przeprowadziła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku. Tym razem wynik był ujemny. Dziś rano (19.03) potwierdził go również na piśmie Państwowy Zakład Higieny w Warszawie. Pacjentka zostanie wypisana do domu.

Reklama

Oznacza to, że w województwie podlaskim oficjalnie zakażona koronawirusem jest tylko jedna osoba: 35-letni muzyk, który sam pochwalił się chorobą za pośrednictwem mediów społecznościowych. Informacja o jego chorobie pojawiła się we wtorek (17.03) wieczorem.

Według statystyk Ministerstwa Zdrowia przebadano dotychczas 11196 próbek. Na chwilę obecną potwierdzono w Polsce 325 przypadków zakażenia koronawirusem. 5 osób zmarło.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości