W najbliższą niedzielę rozpocznie się już po raz piąty Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich – „Łomża JA i TY”. Inauguracji festiwalu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Program festiwalu przewiduje wiele wydarzeń zarówno kulturalnych, jak też sportowych.
Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich – „Łomża JA i TY” to impreza, która już na stałe wpisała się w łomżyński kalendarz kulturalny. Organizatorami festiwalu są „JA i TY" Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych wraz ze stowarzyszeniem „Czas rozwoju".
Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w dniach 3, 8 – 10 września, z podkreśleniem, że 8 września będzie dniem filmowym, przeznaczonym na otwarte projekcje filmowe skierowane do uczniów. Podobnie jak w minionym roku odbędzie się zbiórka pieniędzy, w postaci LOTERII FANTOWEJ – na rzecz wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży. Loteria realizowana będzie trzeciego dnia festiwalu, w niedzielę 10 września, podczas zabawy plenerowej, przy ul. Śniadeckiego i Konstytucji 3 Maja.
- W tym roku chcemy zaakcentować postać zmarłego Tomasza Brzezińskiego, twórcy i założyciela Czarnego Teatru, którego ścieżki życiowe związały się swego czasu i ze stowarzyszeniem i z klubem Carpe Diem - podkreślała Katarzyna Kuklińska, prezes stowarzyszenia "JA i TY" przypominając, że głównym celem organizacji kolejny festiwali jest integracja łomżyńskiej społeczności, mieszkańców, z osobami z niepełnosprawnością.