W niedzielę 15 sierpnia, w trakcie trwania pikniku militarnego „Wojsko na swojsko”, wśród mieszkańców zostanie przeprowadzone badania ankietowe na temat zagospodarowania terenu 32-arowej działki przy ul. Prusa - informują miejscy urzędnicy. Działka została zakupiona przez Miasto w ubiegłym roku. Rozważane jest zlokalizowanie na niej małej gastronomii.
Miejscy urzędnicy podkreślają, że Park Jana Pawła II stał się miejscem rekreacji i odpoczynku.
- Przy wsparciu środkami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powstały tam oświetlone i monitorowane alejki, pojawiły się drzewa, krzewy, byliny i łączka kwietna, wybudowana została toaleta publiczna. Jest też podświetlana fontanna dająca przyjemny chłód w upalne dni, skłaniająca do refleksji i zadumy aleja z wygrawerowanymi pielgrzymkami i myślami papieskim, a także dwa place do zabaw dla dzieci. Są też skupiska ławek umożliwiające spotkania w większym gronie seniorów lub młodzieży.
Reklama
WIelu mieszkańców postulowało, by w Parku Jana Pawła II powstały lokale małej gastronomii.
- Projekt zakładał utworzenie dwóch lokali tymczasowych, które osobom przebywającym w parku oferowałyby m.in. lody, gofry, hot-dogi i napoje. Znajdowałyby się przy nich także miejsca do konsumpcji z ławkami i parasolami. - Zapraszamy do udziału w anonimowej ankiecie, w której będzie można wypowiedzieć się na temat celowości tej propozycji lub wskazać inne pomysły na zagospodarowanie wspomnianej nieruchomości - dodają urzędnicy.
Reklama
Ankieterów można będzie spotkać 15 sierpnia podczas trwania pikniku militarnego „Wojsko na swojsko” i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
zdj. UM Lomza