47-latek, mimo orzeczonego wobec niego dożywotniego zakazu kierowania pojazdami, wsiadł za kierownicę i jechał za szybko. Dodatkowo szukał go sąd z Ostrołęki.
We wtorek (6.12) wieczorem policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli skodę. Kierowca, który siedział za jej kółkiem, przekroczył w Miastkowie dozwoloną prędkość.
- W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że 47-latek posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami za jazdę w stanie nietrzeźwości. Ponadto jest poszukiwany przez sąd w Ostrołęce celem ustalenia miejsca pobytu. Policjanci odholowali jego skodę na parking strzeżony, a on sam odpowie teraz przed sądem - podaje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Zgodnie z kodeksem karnym za złamanie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie.
Źródło: KMP Łomża