Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w naszym województwie. Zakażenie zostało potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. - Jest to kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego - przekazuje Anna Idźkowska z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Stan kobiety określany jest jako dobry. Przebywa ona w kwarantannie domowej, zgodnie z zaleceniem lekarza.
- Osoby z najbliższego kontaktu kobiety zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności - podaje w komunikacie Anna Idźkowska z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.
W sumie w województwie podlaskim mamy 10 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19. W Polsce odnotowano już 1051 potwierdzonych przypadków zakażenia. 14 osób zmarło.
To drugi łomżyński przypadek o którym dzisiaj informujemy:
Uwaga! Gdy w komunikacie służb jest mowa o powiecie łomżyńskim, to należy rozumieć, że chodzi o powiat łomżyński i miasto Łomża.