- Mamy dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim. Potwierdziły to badania laboratoryjne – informują Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Wśród zakażonych wirusem jest mężczyzna z powiatu łomżyńskiego, który wrócił do kraju z Niemiec.
- Mamy dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim. Potwierdziły to badania laboratoryjne Pierwszy z nich to młody mężczyzna z powiatu białostockiego. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej, decyzje o ewentualnej hospitalizacji podejmie lekarz. Jego stan jest dobry. Mężczyzna wrócił z USA - Drugi przypadek to mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, wrócił do kraju z Niemiec. Zgodnie z zaleceniem lekarza mężczyzna przebywa w kwarantannie domowej - informują Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.
Osoby z najbliższego kontaktu obu mężczyzn zostały objęte opieką epidemiologiczną.
W sumie w województwie podlaskim mamy 9 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19. W Polsce potwierdzono już 1031 przypadków zakażenia koronawirusem. 14 osób zmarło.
Uwaga! Gdy w komunikacie służb jest mowa o powiecie łomżyńskim, to należy rozumieć, że chodzi o powiat łomżyński i miasto Łomża.