Reklama

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani

13/09/2022 09:37

W Piątnicy Włościańskiej i w Starych Kupiskach - to tu policjanci zatrzymali 3 pijanych kierowców.

W poniedziałek (12.09) łomżyńscy policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. Łącznie skontrolowanych zostało blisko 700 kierowców.

- Niestety okazało się, że trzech z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę ,,na podwójnym” gazie - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.

Punkty kontrole zorganizowane były w Piątnicy Włościańskiej oraz w Starych Kupiskach.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany tuż przed godz. 6:00 w Piątnicy Włościańskiej.

- Badanie alkomatem 51-letniego kierowcy citroena wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Godzinę później został zatrzymany jadący przez Stare Kupiski kierowca fiata. Badanie alkomatem u 38-letniego mieszkańca Łomży wykazało prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Ostatnim z zatrzymanych był 44-letni mieszkaniec gminy Piątnica jadący swoim renaultem przez Piątnicę Włościańską. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest w stanie po spożyciu alkoholu. 44-latek miał w organizmie 0,4 promila alkoholu - podają łomżyńscy policjanci.

Reklama

Wszystkim kierowcom zatrzymano prawa jazdy. Teraz 44-latek odpowie za popełnione wykroczenie, a pozostali za przestępstwo.       

Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości