Od dzisiaj (16.06) mieszkańcy Łomży i regionu mają możliwość płatnego wykonania badania w kierunku obecności wirusa SARS-CoV2. Badaniami zajmą się pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.
RCKiK w Białymstoku podaje, że wymazy pobierane będą we wtorki w i czwartki w godzinach 11.00 – 12.30 w namiocie ustawionym przy oddziale ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży.
Badanie nie jest tanie, bo wymaga posiadania w portfelu 315 złotych. Płacić można wyłącznie gotówką.
Od wczoraj RCKIK wznowił również pracę białostockiego laboratorium dla klientów komercyjnych i prywatnych. Co najmniej dwa dni w tygodniu chętni będą mieli możliwość odpłatnego przebadania się pod kątem zakażenia COVID-19 metodą RT PCR. W Białymstoku punkt poboru znajduje się w klimatyzowanym kontenerze ustawionym obok wejścia głównego do budynku przy ul Skłodowskiej 23. Tam płatność możliwa jest jednak tylko przy pomocy karty.