Reklama

Koniec z pobłażaniem w sprawie maseczek? Minister Niedzielski zapowiada "bardziej dolegliwą politykę"

28/10/2021 14:24

​​​​​​​Minister Adam Niedzielski zapowiedział dziś, że polityka dotycząca egzekwowania nakazu zakrywania ust i nosa będzie „bardziej dolegliwa”. Czy posypią się mandaty?

Minister Adam Niedzielski rozmawiał z dziennikarzami w Poznaniu. Padły m.in. pytania o to, czy należy bardziej zwracać uwagę na osoby, które nieprzestrzeganą obowiązku zakrywania ust i nosa.

- Ja jutro mam spotkanie z komendantem policji na ten temat. Myślę, że ta polityka (…) będzie bardziej dolegliwa niestety, jeżeli chodzi o karanie za brak maseczek. Do tej pory takim podstawowym elementem to było zwracanie uwagi albo upomnienie, natomiast teraz już przechodzimy na taką politykę wystawiania mandatów - mówił dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. - Mamy dobre podstawy prawne. Przypomnę, że kodeks wykroczeń został pod tym kątem zmieniony, więc nie ma tutaj też pewnego problemu legislacyjno–egzekucyjnego.

Reklama

Zdaniem ministra Niedzielskiego powinniśmy zmienić mentalność, która została z nami prawdopodobnie z czasów wakacji, gdy zakażeń było mniej i więcej przebywaliśmy na powietrzu.

- Teraz mamy zupełnie inne warunki, inna liczba zakażeń,  jesteśmy w zamkniętych pomieszczeniach – mówił minister.

Minionej doby potwierdzono w Polsce 8378 nowych zakażeń korona wirusem, w tym 755 w województwie podlaskim. W Łomży i powiecie łomżyńskim odnotowano 50 przypadków zakażeń. W naszym najbliższym regionie w kwarantannie przebywają 874 osoby.

Reklama

zdj. ilustracyjne/MZ

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości