Reklama

Koronawirus nie odpuszcza. Kolejne rekordowe statystyki

07/11/2020 11:05

Ministerstwo Zdrowia informuje o 27 875 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 349 zakażonych osób. To najwyższa liczba zgonów od początku pandemii. W Podlaskiem zanotowano 615 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 10 osób zmarło, w tym jedna osoba w szpitalu w Łomży.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o sześciuset piętnastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • 124 osoby z Białegostoku w izolacji domowej,
  • 93 osoby z pow. białostockiego - 89 w izolacji domowej, 4 hospitalizowane,
  • 65 osób z pow. sokólskiego w izolacji domowej,
  • 56 osób z Suwałk - 39 w izolacji domowej, 17 hospitalizowanych,
  • 39 osób z pow. hajnowskiego - 37 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 35 osób z Łomży - 34 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 34 osoby z pow. bielskiego - 30 w izolacji domowej, 4 hospitalizowane,
  • 33 osób z pow. zambrowskiego - 32 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 26 osób z pow. monieckiego - 25 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 24 osoby z pow. siemiatyckiego - 22 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 21 osób z pow. sejneńskiego - 19 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 16 osób z pow. kolneńskiego w izolacji domowej,
  • 15 osób z pow. grajewskiego w izolacji domowej,
  • 14 osób z pow. augustowskiego w izolacji domowej,
  • 12 osób z pow. suwalskiego - 9 w izolacji domowej, 3 hospitalizowane,
  • 8 osób z pow. łomżyńskiego w izolacji domowej.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 12950 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 115 osób (w sumie 3002): 70 z Białegostoku, 44 z pow. białostockiego, 1 z pow. sokólskiego.

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że został potwierdzony 180,181,182,183,184,185,186,187,188,189 przypadek wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim. To:

Reklama
  • kobieta w wieku 99 lat, mieszkanka powiatu bielskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miała choroby współistniejące;
  • mężczyzna w wieku 79 lat, mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego, hospitalizowany w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miał choroby współistniejące;
  • kobieta w wieku 69 lat, mieszkanka powiatu grajewskiego. Miała choroby współistniejące;
  • mężczyzna w wieku 84 lat, mieszkaniec powiatu białostockiego. Miał choroby współistniejące;
  • kobieta w wieku 63 lat, mieszkanka Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące;
  • To mężczyzna w wieku 81 lat, mieszkaniec powiatu białostockiego.Miał choroby współistniejące;
  • To kobieta w wieku 78 lat, mieszkanka Kolna, hospitalizowana w Szpitalu w Łomży. Miała choroby współistniejące;
  • To kobieta w wieku 78 lat, mieszkanka Bielska Podlaskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miała choroby współistniejące;
  • kobieta w wieku 75 lat, mieszkanka Bielska Podlaskiego. Miała choroby współistniejące. To mężczyzna w wieku 80 lat, mieszkaniec Grajewa, hospitalizowany w Szpitalu w Grajewie.

Z powodu koronawirusa w szpitalach w Polsce przebywa 20 249 osób, u których potwierdzono zakażenie. 1813 jest podłączonych do respiratorów - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia.

 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama