Ministerstwo Zdrowia informuje o 27 875 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 349 zakażonych osób. To najwyższa liczba zgonów od początku pandemii. W Podlaskiem zanotowano 615 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 10 osób zmarło, w tym jedna osoba w szpitalu w Łomży.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o sześciuset piętnastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 12950 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 115 osób (w sumie 3002): 70 z Białegostoku, 44 z pow. białostockiego, 1 z pow. sokólskiego.
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że został potwierdzony 180,181,182,183,184,185,186,187,188,189 przypadek wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim. To:
Z powodu koronawirusa w szpitalach w Polsce przebywa 20 249 osób, u których potwierdzono zakażenie. 1813 jest podłączonych do respiratorów - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia.