O 183 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem informuje w dzisiejszym komunikacie Biuro Wojewody Podlaskiego. W Polsce nowych przypadków odnotowano 5068.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o stu osiemdziesięciu trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności. W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 3443 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2.
Wyzdrowiało kolejnych 48 osób (w sumie 1516): osiem kobiet z Białegostoku, dziewięć kobiet i dwóch mężczyzn z powiatu zambrowskiego, mężczyzna z powiatu grajewskiego, dwóch mężczyzn z powiatu kolneńskiego, cztery kobiety i mężczyzna z powiatu monieckiego, pięć kobiet i mężczyzna z powiatu bielskiego, dwie kobiety z powiatu augustowskiego, pięć kobiet i trzech mężczyzn z powiatu sokólskiego, dwóch mężczyzn i kobieta z Łomży, mężczyzna z powiatu sejneńskiego, mężczyzna z powiatu łomżyńskiego.
Koronawirus w Polsce
Ministrstwo Zdrowia poinformowało dziś o 5068 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia. Najwięcej odnotowano w województwach: małopolskim (898), mazowieckim (552), śląskim (441). Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 60 osób.
Liczba zakażonych koronawirusem: 135 278/3 101 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).