O dwóch nowych przypadkach koronawirusa poinformowało dziś BIuro Wojewody Podlaskiego. Jedną z zakażonych osób jest starsza kobieta z powiatu kolneńskiego, hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
Wyzdrowiały kolejne cztery osoby (w sumie 787): młoda kobieta, kobieta w sile wieku, mężczyzna w sile wieku i młody mężczyzna z powiatu sejneńskiego.
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 924 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Liczba zakażonych koronawirusem: 41 580/1 651 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.