Pacjenci, którzy są na obserwacji w szpitalu w Grajewie nie mają koronawirusa - przekazuje Polskie Radio Białystok.
- Uzyskaliśmy już wyniki testów. Dwa wyniki są ujemne, także sytuacja jest ustabilizowana, pacjenci są w dobrej kondycji, nie zgłaszają żadnych dolegliwości, więc sprawę na ten moment mamy opanowaną. Będą pacjenci przekazani do tej tak zwanej kwarantanny domowej pod kontrolą przedstawicieli Sanepidu, do 14 dni od momentu potencjalnego kontaktu ze źródłem zakażenia - mówi Polskiemu Radiu Białystok dyrektor placówki Sebastian Wysocki.
Przypomnijmy, że pacjenci, którzy trafili do grajewskiego szpitala to mieszkaniec i mieszkanka Szczuczyna. Małżeństwo podróżowało z Niemiec do Polski razem z mężczyzną, u którego wykryto obecność koronawirusa.
Koronawirus nie został również potwierdzony u pacjentki hospitalizowanej w Łomży. Pierwsze badanie laboratorium Państwowego Zakładu Higieny dało wynik ujemny.