Reklama

Kultura w zasięgu ręki [FOTO]

09/12/2021 07:30

We wtorkowy wieczór w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży – Instytucji Powiatu Łomżyńskiego nastąpiło podsumowanie zadania „Kultura w zasięgu ręki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2021.

Uczestnicy biorący udział w projekcie obejrzeli prezentację multimedialną dokumentującą realizację międzypokoleniowego zadania, którego celem była integracja i zaangażowanie społeczności lokalnej w działalność kulturalną i artystyczną. Przez kilka miesięcy odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, kilkudniowe warsztaty artystyczne w Nowogrodzie, wyjazdy do teatrów, muzeum, warsztaty taneczno – wokalne.  Uczestnicy zadania zwiedzili Zamek Królewski w Warszawie i obejrzeli musical „Metro” w Studio Buffo,  uczestniczyli we wspaniałym wieczorze baletowym w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej i wybrali się na musical „Piotruś Pan”. Prezentacja przypomniała cenne chwile na najwyższym poziomie artystycznym.

W programie wydarzenia były też popisy wokalne i taneczne osób zaangażowanych w projekt. Tematyka pokazu była bardzo zróżnicowana, od regionalnych tańców lubelskich, przyśpiewek i oberka, po współczesne i integracyjne formy taneczne i wokalne. Mogliśmy też podziwiać wystawę powarsztatową, piękne obrazy przedstawiały różnorodne interpretacje nazwy zadania, „Kultura w zasięgu ręki”. Młodzi adepci wykazali się dużą wyobraźnią i talentem.

Reklama

"Partnerami zadania, którzy w znaczący sposób przyczynili się do możliwości jego realizacji byli Starostwo Powiatowe w Łomży, Fundacja Sztuk i Dialogu i Zespół Szkól Specjalnych w Łomży. Dziękujemy za pomoc finansową Starostwu Powiatowemu w Łomży. Dzięki przychylności Pana Marka Lecha Szabłowskiego, Starosty Powiatu Łomżyńskiego i Wicestarosty Pani Marii Dziekońskiej udział w naszych działaniach był całkowicie bezpłatny. Dziękujemy pani Lucynie Anteckiej, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, dzięki której mogliśmy dotrzeć z naszymi działaniami do uczniów szkoły, osób z reguły mających ograniczony dostęp do ofert kulturalnych, osób niepełnosprawnych intelektualnie, czy ruchowo. Dziękujemy pani Katarzynie Modzelewskiej, która od lat wspiera nas w naszych pomysłach, dziękujemy za zaangażowanie, nie tylko przy tym zadaniu, ale też wielu innych realizowanych wspólnie przez wiele lat. Dziękujemy pani Bogumile Olbryś, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży, która to szkoła współpracuje z ROKiem od kilku lat. Uczniowie tej szkoły w wielu przypadkach pochodzą z mniejszych miejscowości, wielu z nich mieszka w bursie, a udział w artystycznych, kulturalnych wydarzeniach jest dla nich doskonałą okazją do wszechstronnego rozwoju i integracji. Za współpracę dziękujemy serdecznie nauczycielom Zespołu Szkół Specjalnych pani Renacie Orchowskiej – Kowalczyk i  pani Małgorzacie Dobkowskiej z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży" - informuje Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.

Źródło: nadesłane/ROK

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości