Już w najbliższą sobotę, na terenach zielonych przy ul. Zawadzkiej, obok Parku Jana Pawła II, po kilkunastoletniej przerwie, ponownie zagości w Łomży Lato z Radiem. W trakcie koncertu wystąpią: iluzjonista Maciej Pol, Magdalena Steczkowska oraz zespół Papa De. Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiego rocka Lady Pank.
Początek głównej imprezy "Lata z Radiem" zaplanowano na godz. 16.00, ale już od 9.00 trwać będzie nadawane ze Starego Rynku w Łomży, prowadzone przez red. Małgorzatę Raduchę, Studio Plenerowe Lata z Radiem, które zakończy pracę na godzinę przed koncertem.
Ponadto w ramach audycji Lato z Radiem Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu przeprowadzi dla mieszkańców Łomży bezpłatne badania przesiewowe w ramach wielospecjalistycznego programu profilaktycznego „Po pierwsze zdrowie". Badania te pozwalają na wczesne wykrywanie wad słuchu oraz chorób cywilizacyjnych. Realizowane będą na Starym Rynku w Łomży w godz. 9:00 – 15:00, podczas trwania Studia Plenerowego Lata z Radiem. Organizowane są wspólnie z Komitetem Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk.
Lato z Radiem obchodzi w tym roku 45-lecie istnienia i jest jedną z najpopularniejszych audycji radiowych w Polsce. Nadawana jest w miesiącach letnich na antenie Programu I Polskiego Radia. Od roku 1992 towarzyszy jej trasa koncertowa. Dzięki niepowtarzalnej atmosferze, wielu atrakcjom i wysokiemu poziomowi artystycznemu stanowi atrakcyjną propozycję spędzania wolnego czasu dla całych rodzin. W tym roku Lato z Radiem gości w 20 miastach, stając się największą imprezą plenerową w Polsce.
Koncert Lata z Radiem zastąpił w tym roku organizowaną w naszym w naszym mieście imprezę plenerową pod nazwą Gościniec Łomżyński. Jest także imprezą zamykającą tegoroczny cykl wydarzeń kulturalno – rozrywkowych pn. „Łomżyńskie wakacje".