Reklama

Lawina zakażeń. 131 nowych przypadków koronawirusa w Łomży i powiecie

04/11/2020 11:27

131 nowych zakażeń koronawirusem odnotowała w ciągu minionej doby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży.

Wśród 131 zakażonych jest 105 osób z Łomży i 26 z powiatu łomżyńskiego. 1 osoba jest hospitalizowana.

Niestety, zmarł kolejny mieszkaniec Łomży. To 83-letni mężczyzna, był hospitalizowany w łomżyńskim szpitalu. Odnotowano też 21 ozdrowieńców. 

Aktualnie w kwarantannie przebywa 1931 osób (1359 - Łomża, 572 - powiat)

Koronawirus w Polsce

Mamy 24 692 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej odnotowano w województwach: wielkopolskim (3952), mazowieckim (2797), dolnośląskim (2324). Z powodu COVID-19 zmarło 57 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 316 osób. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 439 536/6 475 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Reklama

Dane z województwa:

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o sześciuset dwudziestu pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • 225 osób z Białegostoku - 223 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 99 osób z pow. białostockiego - 97 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 66 osób z pow. bielskiego - 63 w izolacji domowej, 3 hospitalizowane,
  • 44 osoby z Łomży w izolacji domowej,
  • 31 osób z Suwałk - 25 w izolacji domowej, 6 hospitalizowanych,
  • 27 osób z pow. hajnowskiego - 26 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 24 osoby z pow. monieckiego - 23 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 21 osób z pow. kolneńskiego - 20 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 21 osób z pow. sokólskiego - 20 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 21 osób z pow. suwalskiego - 18 w izolacji domowej, 3 hospitalizowane,
  • 17 osób z pow. łomżyńskiego w izolacji domowej,
  • 13 osób z pow. augustowskiego - 9 w izolacji domowej, 4 hospitalizowane,
  • 5 osób z pow. grajewskiego w izolacji domowej,
  • 5 osób z pow. siemiatyckiego - 3 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 4 osoby z pow. sejneńskiego w izolacji domowej,
  • 2 osoby z pow. zambrowskiego w izolacji domowej.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 10853 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiało kolejnych 70 osób (w sumie 2458): 42 z Białegostoku, 26 z pow. białostockiego, 1 z pow. zambrowskiego, 1 z pow. augustowskiego.

Reklama

Kolejne zgony:

  • To kobieta w wieku 84 lat, mieszkanka powiatu łomżyńskiego. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 87 lat, mieszkaniec Łomży. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 84 lat, mieszkanka powiatu łomżyńskiego. Miała choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 78 lat, mieszkanka powiatu łomżyńskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Łomży. Miała choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 83 lat, mieszkanka powiatu łomżyńskiego. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 63 lat, mieszkaniec powiatu sejneńskiego. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 87 lat, mieszkanka Grajewa, hospitalizowana w Szpitalu w Grajewie. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 88 lat, mieszkaniec powiatu grajewskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Grajewie. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 67 lat, mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego, hospitalizowana w Szpitalu w Łomży. Miała choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 69 lat, mieszkanka Białegostoku. Miała choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 69 lat, mieszkanka powiatu białostockiego, hospitalizowana w Szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 92 lat, mieszkaniec Sokółki, hospitalizowany w Szpitalu w Sokółce. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 72 lat, mieszkaniec powiatu sokólskiego, hospitalizowany w Szpitalu w Sokółce. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 83 lat, mieszkaniec Białegostoku. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 91 lat, mieszkaniec Białegostoku. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 70 lat, mieszkanka Białegostoku. Miała choroby współistniejące.

/zdj. ilustracyjne/ 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama