Pielęgniarka z 32-lenim stażem została nową przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych ZOZ przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Jeżeli chodzi o wybory to jestem bardzo wdzięczna koleżankom i kolegom, którzy zaufali mi i wybrali moją kandydaturę na przewodniczącą - komentuje Katarzyna Jarocka.
Wybory uzupełniające do Zarządu OZZPiP ZOZ przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży odbyły się 28 lutego 2019 roku, około miesiąc po rezygnacji z tej funkcji Izabeli Metelskiej.
Nową przewodniczącą organizacji została mgr Katarzyna Jarocka, pielęgniarka ze specjalizacją chirurgiczną z 32-letnim stażem pracy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Od 1996 roku pracuje na oddziale ratunkowym.
- Jeżeli chodzi o wybory to jestem bardzo wdzięczna koleżankom i kolegom, którzy zaufali mi i wybrali moją kandydaturę na przewodniczącą. Mam nadzieję, że spełnię ich oczekiwania i wspólnie będziemy pracować razem z zarządem tak jak do tej pory pracowaliśmy - komentuje Katarzyna Jarocka
Reklama
Jak zapewnia nowa przewodnicząca, obecnie sytuacja porozumienia pielęgniarek z dyrekcją jest opanowana, porozumienie zostało uznane, a pielęgniarki mają już wypłacone pieniądze. Teraz pielęgniarki czekają na nowego dyrekora.
Obecny skład zarządu przedstawia się następująco:
Przewodnicząca - Katarzyna Jarocka
Wiceprzewodnicząca - Krystyna Dąbrowska
Skarbnik - Ewa Kowalewska
Sekretarz - Barbara Szponka - Grzymała
Katarzyna Jarocka startowała w ubiegłorocznych wyborach samorządowych do Rady Miejskiej Łomży z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Mariusza Chrzanowskiego.