Reklama

Łomża nie ma problemu z porzuconymi autami?

15/02/2022 17:00

Wraki i porzucone auta na osiedlowych parkingach? W Łomży takie rzeczy zdarzają się. Jednak na ogół właścicielom wystarcza wezwanie do usunięcia samochodu.

W Łomży, tak jak w innych miastach, zdarzają się pojazdy bez tablic rejestracyjnych lub takimi, których stan wskazuje, że nie są używane a znajdują się na parkingach wspólnot mieszkaniowych czy spółdzielni.

- W każdym roku prowadzonych jest po kilka czynności wyjaśniających w stosunku do właścicieli pojazdów, których stan wskazuje na to, że są nieużywane. W latach 2019 – 2021 żaden pojazd nie został usunięty na koszt właściciela. Zawsze wystarczało wezwanie do usunięcia z wyznaczonym konkretnym terminem. Karą dla właściciela jest pokrycie kosztów usunięcia pojazdu z drogi oraz jego zabezpieczenia do dnia odbioru. Nie ratuje tu często przez właścicieli podnoszony argument aktualnej polisy OC - informuje Straż Miejska w Łomży. 

Reklama

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza. Co więcej, pojazd nieodebrany na wezwanie gminy przez uprawnioną osobę w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia, uznaje się za porzucony z zamiarem wyzbycia się. Pojazd ten przechodzi na własność gminy z mocy ustawy.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości