Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który zignorował zakaz posiadania pojazdami i wsiadł za kierownicę. 38-latek wpadł w noworoczny poranek.
Kierujący został zatrzymany na al. Piłsudskiego w Łomży.
- W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że siedzący za kierownicą 38-latek posiada zakaz kierowania pojazdami za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zakaz ten obowiązuje do 2024 roku. Policjanci odholowali jego auto na parking strzeżony, a on sam odpowie teraz przed sądem - przekazuje KMP w Łomży.
Za złamanie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
zdj. KMP w Łomży